25.04.2016 року о 01 год 30 хв за адресою м. Києв вул. Русанівська Набережна, 6, відмовився (або ігнорував) виконувати наполегливі, неодноразово повторені законні вимоги патрульної поліції припинити розпиття алкогольних напоїв в громадському місці (або відмовився прослідувати в Управління Поліції для складання адміністративних матеріалів за дане чи інше порушення)

Стаття 185. Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку-

Тягне за собою: накладення штрафу від 8 до 15 (136-255 грн)

громадські роботи на строк від 40 до 60 годин,

виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20 процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Юридичний аналіз статті: Об'єктом цього правопорушення виступають суспільні відносини у сфері забезпечення громадського порядку та суспільної безпеки, також у сфері державного управління.

Об'єктивна сторона: правопорушення полягає у злісній непокорі законному розпорядженню або вимозі працівника поліції (або члена громадського формування з охорони громадського порядку чи державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку) при виконанні ним службових обов'язків.

Суб'єктивна сторона: правопорушення характеризується наявністю вини у формі умислу.

Відповідно до ст. 185 Кодексу про адміністративні правопорушення(злісна непокора), таке правопорушення повинно проявлятись у відмові від виконання наполегливих, неодноразово повторених законних вимог чи розпоряджень працівників поліції при виконанні службових обов’язків, або у відмові, вираженій в зухвалій формі, що свідчить про явну зневагу до осіб, які охороняють громадський порядок. Саме це тлумачення є визнаним і сьогодні. Так, на нього посилається Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 11.10.2011 №10-рп/2011 Бажано вести відео фіксацію даного протиправного діяння порушника, та зазначити номер камери на звороті протоколу, дане відео з конкретними фактами даного протиправного діяння може братись судом до уваги при розгляді справи.


 

В рамках ст. 31, 32, 34 ЗУ «Про Національну поліцію» рекомендую застосувати до порушника такі превентивні поліцейські заходи :

1) перевірка документів (вимагати в особи пред’явлення документів, що посвідчують особу та/або посвідчують відповідне право особи)

2) поверхнева перевірка та огляд

3) застосувати відео фіксацію з моменту початку спілкування, і вести її при поверхневому огляді, та особистому огляді в Управлінні поліції в присутності понятих. якщо порушник не виконує законні вимоги співробітника поліції, поліцейський уповноважений застосувати заходи примусу відповідно до ст. 42, 43, 44, 45, 46 ЗУ «Про Національну поліцію»

Якщо порушник відмовився надавати документ, що посвідчує особу до огляду, в подальшому, в рамках адміністративного затримання, можна провести особистий огляд речей передбачений ст. 264 КУпАП і якщо даний документ буде виявлено, встановити за допомогою нього особу порушника.

Для особистого огляду потрібно залучити 2-х понятих тієї ж статі, що й порушник. Про особистий огляд робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення або в протоколі про адміністративне затримання. Якщо були очевидці події, бажано внести їх в адміністативний протокол, як свідків.

Також необхідно розуміти, що злісна непокора передбачає відсутність застосування фізичної сили з боку порушника. В разі її застосування, це вже буде не адміністративне правопорушення а склад злочину за

ст. 342 КК

України "Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, члену громадського". Опір, на відміну від злісної непокори може полягати в таких діях, як спроба вирватися при затриманні, перешкоджання законному застосуванню сили.

Ознаками опору є такі:

а) він полягає в активних діях

б) дії винного полягають у застосуванні до потерпілого фізичної сили

в) дії винного перешкоджають (протидіють) виконанню потерпілим своїх функцій, реалізації повноважень

г) дії винного вчинено під час виконання потерпілим своїх службових або громадських обов’язків В разі опору для документування факту злочину рекомендую залучити до процесу очевидців, відібравши в них пояснення, або контактний номер телефону, щоб їх можливо було залучити до процесу, як свідків в подальшому досудовому розслідуванні та судовому розгляді.

Автор DECENT

Комментарии  

-2 #8 Лига 23.02.2020 16:38
Автор ты еще тот писатель фантаст) осмотр как гласит 34 ст ЗУПНП проводится только если ЕСТЬ ДОСТАТОЧНО ОСНОВАНИЙ ПОЛАГАТЬ! А не потому что так захотелось, и делают его в случае если есть достаточно оснований полагать что у задержанного что то есть не законное, а не для того что бы установить личность. Как мусор установил что то что они пили было алкоголем ? он эксперт, провел экспертизу? прежде чем писать набор статей сначала научитесь их читать.
Цитировать | Сообщить модератору
0 #7 Александр 05.09.2018 17:38
Цитирую Денис:
Дайте пожалуйста номер правовой защиты, куда набирать при задержании (Киев)

0 800 213 103 Круглосуточно
Цитировать | Сообщить модератору
0 #6 Денис 30.07.2018 15:49
Дайте пожалуйста номер правовой защиты, куда набирать при задержании (Киев)
Цитировать | Сообщить модератору
0 #5 Артем 26.04.2018 09:56
Цитирую Вова:
У мене в цьому роцітаке сталося і я іщє крайнім вийшов шо мене чютлі не посадили сфабрикували всі письмовімоі свідченя протів мене хорошо хоть 5тьма сутками обійшло даже моі докази судьі не бідішли ше послухав в мою сторону ішє більшого...обідно за нашу нову поліцію яка була така і зісталася

Як пишеш так мабуть себе і ведеш, а те що ти д.біл, поліцейські не винні!
Цитировать | Сообщить модератору
0 #4 Артем 21.02.2018 22:17
Цитирую Олександр:
А ви можете надрукувати статтю-пояснення для дітей?Зараз це було б дуже потрібно.

Что именно от нас нужно, напишите подробнее на адрес
Цитировать | Сообщить модератору
0 #3 Олександр 21.02.2018 21:24
А ви можете надрукувати статтю-пояснення для дітей?Зараз це було б дуже потрібно.
Цитировать | Сообщить модератору
+4 #2 Олег 20.11.2017 19:55
Випадково скоїв удав в лице поліцейському, це відбулося після його провокації в мою сторону ударом в груди.. підкажіть що може бути за цей інцидент, це було випадково ... Не обдумано . Рефлекторно!
Цитировать | Сообщить модератору
-2 #1 Вова 14.09.2017 14:52
У мене в цьому роцітаке сталося і я іщє крайнім вийшов шо мене чютлі не посадили сфабрикували всі письмовімоі свідченя протів мене хорошо хоть 5тьма сутками обійшло даже моі докази судьі не бідішли ше послухав в мою сторону ішє більшого...обідно за нашу нову поліцію яка була така і зісталася
Цитировать | Сообщить модератору