Росія відправляє делегацію до Північної Кореї, щоб запропонувати продовольство в обмін на зброю, заявив речник національної безпеки США Джон Кірбі.

Пан Кірбі заявив, що будь-яка угода про постачання зброї між Північною Кореєю та Росією порушуватиме резолюції Ради Безпеки ООН.

США раніше звинувачували Північну Корею у постачанні зброї російським військовим в Україні та групі російських найманців "Вагнера".

Пхеньян раніше заперечував ці звинувачення.


 

Пан Кірбі заявив на прес-конференції, що США мають нову інформацію про угоду.

"Ми також розуміємо, що Росія прагне відправити делегацію до Північної Кореї і що Росія пропонує Північній Кореї продовольство в обмін на боєприпаси", - сказав Кірбі.

Пан Кірбі додав, що США уважно стежать за ситуацією, а також за ймовірною угодою.

Раніше в четвер Міністерство фінансів США внесло словака до чорного списку за те, що він виступав посередником між Росією і Північною Кореєю.

Казначейство заявило, що 56-річний Ашот Мкртичев організовував продажі та організовував угоди, які дозволили б Північній Кореї відправити зброю до Росії наприкінці 2022 та на початку 2023 року.

В обмін на це Пхеньян отримував готівку, комерційні літаки, товари і сировину.

Внесення до санкційного чорного списку означає, що американський бізнес не може мати справу з паном Мкртичевим, а його американські активи заморожуються.