Скільки людей загинуло в війні в Україні?

За оцінками найстаршого американського генерала, близько 100 000 російських і 100 000 українських солдатів загинули або були поранені у війні в Україні.

Генерал Марк Міллі, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США, також припустив, що близько 40 000 цивільних осіб загинули, будучи втягнутими в конфлікт.

Це найвища оцінка, яку коли-небудь озвучував західний офіційний представник.

Він також сказав, що ознаки того, що Київ готовий повернутися до переговорів з Москвою, відкривають "вікно" для переговорів.

В останні дні Україна продемонструвала готовність провести деякі дискусії з Москвою, після того як президент Володимир Зеленський відмовився від вимоги, що його опонент Володимир Путін повинен бути відсторонений від влади, перш ніж переговори можуть бути відновлені.

Але, виступаючи в Нью-Йорку, генерал Міллі додав, що для того, щоб будь-які переговори були успішними, і Росія, і Україна повинні досягти "взаємного визнання" того, що перемога у воєнний час "можливо, не може бути досягнута за допомогою військових засобів, і тому потрібно звернутися до інших засобів".

Вищий генерал, який є найстаршим військовим радником президента Джо Байдена, сказав, що масштаб втрат може переконати і Москву, і Київ у необхідності переговорів протягом наступних зимових місяців, коли бойові дії можуть сповільнитися через заморозки.

"Ми маємо справу з більш ніж 100 000 російських солдатів, які загинули і були поранені", - сказав генерал Міллі. "Те ж саме, ймовірно, і з українського боку".

І Україна, і Росія ревно оберігають свої цифри втрат.

За останніми даними, наданими Москвою у вересні, з початку конфлікту загинуло лише 5937 військовослужбовців, а міністр оборони Сергій Шойгу відкидає повідомлення про значно більшу кількість загиблих.

Оцінка генерала Міллі значно вища. Для порівняння, в Афганському конфлікті 1979-89 років загинуло 15 000 радянських солдатів.

 

Скільки людей загинуло в Україні?


Україна здебільшого утримується від оприлюднення даних про втрати. Але в серпні головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний, якого цитували українські ЗМІ, заявив, що на сьогоднішній день загинуло 9000 українських солдатів.

В ООН заявили, що не вважають цифри, оприлюднені сторонами конфлікту, достовірними.

"Відбулася величезна кількість страждань, людських страждань", - сказав генерал Міллі. Він також зазначив, що з моменту початку вторгнення Росії 24 лютого з'явилося від 15 до 30 мільйонів біженців.

ООН зареєструвала 7,8 млн. осіб як біженців з України по всій Європі, включаючи Росію. Однак ця цифра не включає тих, хто був змушений покинути свої домівки, але залишається в Україні.

У середу Москва оголосила, що її війська почнуть виводити свої сили з ключового південного міста Херсон - єдиного великого міста, яке залишилося під контролем російських військ.

Генерал Міллі сказав, що хоча "початкові показники" свідчать про те, що відступ розпочався, він зауважив, що Росія зосередила в місті близько 20-30 тисяч військових, і виведення військ може зайняти кілька тижнів.

"Вони публічно оголосили, що вони це роблять. Я вважаю, що вони роблять це для того, щоб зберегти свої сили для відновлення оборонних ліній на південь від річки [Дніпро], але це ще належить з'ясувати", - сказав він.

Новина про виведення російських військ з Херсона з'явилася після того, як у вересні президент Росії Володимир Путін закликав близько 300 000 резервістів воювати в Україні.

Військові експерти на Заході та в Україні кажуть, що необхідність мобілізації показала, що російські війська зазнають серйозних невдач на полі бою в Україні.