Українська армія заявляє, що за останню добу досягла значних успіхів навколо Херсона, після того, як Росія заявила, що відступає з південного міста.

Українські війська заявляють, що вони повернули собі ключове місто Снігурівка, що за 50 км (30 миль) на північ від Херсона.

Київ також заявив про великі просування на двох фронтах поблизу Херсона, включаючи просування на 7 км в деяких місцях.

Росія заявляє, що вона почала виходити з міста, що є її найбільшим досягненням в ході вторгнення, але цей процес може зайняти тижні.

Заява, зроблена в середу, була сприйнята як серйозний регрес у військових зусиллях Москви, хоча українські офіційні особи були налаштовані скептично, попереджаючи, що цей маневр може бути пасткою.

Не було жодних безпосередніх доказів масового виведення російських військ з Херсона.

 

Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний заявив у четвер, що він не може підтвердити або спростувати виведення військ - але сказав, що його власні сили досягли значних успіхів.

Генерал Залужний сказав, що його солдати просунулися вперед на двох фронтах на західному березі Дніпра - території, яка охоплює Херсон - взявши під контроль 12 населених пунктів.

За його словами, 7 км були досягнуті "протягом минулої доби", оскільки війська просунулися вздовж північно-східної осі та окремої західної осі.

На відеозаписі видно, як місцеві жителі вітають солдатів на площі, очевидно, після вступу до міста Снігурівка.


Снігурівка розташована на великій транспортній розв'язці і є залізничним вузлом для Миколаївської області, яка межує з Херсонською на півночі і заході.

Пізніше в четвер у відеозверненні, опублікованому іншим військовим чиновником, говориться, що окупована Росією частина Миколаївської області була повністю очищена від російських солдатів.

У своєму повідомленні обласна адміністрація не надала негайного підтвердження, але повідомила про "багато хороших новин сьогодні".

У четвер ввечері з'явилися припущення, що українські війська досягли околиць Херсона, після того, як вони загадково опублікували одну літеру - "ч" українською мовою.

Це було сприйнято як можливий натяк на те, що війська досягли приміського села Чорнобаївка.

Ми не мали змоги незалежно перевірити деталі останніх територіальних здобутків та втрат - але ці повідомлення з'явилися після тижнів постійного просування українських військових.

Херсон був першим - і єдиним - обласним центром, який потрапив до рук Росії після її вторгнення в Україну 24 лютого.

З кінця вересня Кремль розглядає його як російську територію - після так званих "референдумів" в окупованих районах України, які були широко дискредитовані міжнародним співтовариством.

У середу Москва заявила, що більше не може постачати місто, заявивши, що відійде від західного берега Дніпра - річки, яка розсікає Україну.

Примітно, що Президент Росії Володимир Путін не брав участі в телевізійній заяві.

Генерал армії України Залужний заявив, що Росії не залишилося іншого вибору, окрім як тікати, після того, як були зруйновані її лінії постачання і порушена система управління.

Пізніше в четвер міністр оборони України заявив, що Росії знадобиться щонайменше тиждень, щоб вивести війська, і що нелегко передбачити дії свого ворога.

Єнс Столтенберг, голова військового союзу західних країн НАТО, сказав, що очевидно, що Росія перебуває під "сильним тиском", але важливо побачити, "як розвиватиметься ситуація на місцях".

Міністр оборони Великої Британії заявив, що Росія, схоже, створює оборонну лінію на іншому березі Дніпра, використовуючи бетонні споруди.

Коментуючи відведення військ, Бен Воллес заявив, що "світ не повинен бути вдячним за те, що Росія повертає вкрадене майно".

Радник Президента України заявив, що святкувати ще зарано - звинувативши свого ворога у бажанні перетворити Херсон на "місто смерті", залишаючи міни та плануючи обстрілювати його здалеку.

Це може збільшити кількість жертв у війні, яка вже забрала життя або поранення 100 000 солдатів з обох сторін і 40 000 цивільних осіб, згідно з останніми оцінками високопоставленого американського генерала.

Окремо США оголосили про надання Україні ще одного пакету військової допомоги на суму 400 млн доларів (341 млн фунтів стерлінгів), включаючи системи протиповітряної оборони Avenger та ракети Hawk.

Президент України Володимир Зеленський раніше заявив, що він також обговорив оборонну підтримку з боку Великобританії з прем'єр-міністром Великобританії Ріші Сунаком.